05 lutego 2013

iTurystyka iPadowa


Niejako przy okazji dyskusji na pewnym forum okazało się, że iTuryści  jeżdżący do USA w sprawie iStorów mogą, całkiem niechcący, wpędzić się w pewne kłopoty.

Współczesna generacja iPadów jest produkowana w dwóch wariantach. Na rynku lokalnym nazywa się one  AT&T (model A1459) i Verizon (model A1460). Wersja pierwsza nie będzie działała w sieci drugiej i odwrotnie. Proste i logiczne.

Niestety zakorzeniona iTradycja w umysłach iWyznawców mówi, że dla europejskich sieci należy kupować modele z AT&T. Owszem, tak było, ale dla iPadów poprzednich generacji. Kupując iPada 4 (lub mini) w wersji AT&T nie skażemy się na niedziałanie urządzenia w Polsce (czy ogólnie w Europie). Nie jest więc aż tak dramatycznie, jak w przypadku iPhone’ów, gdzie zakup wersji CDMA pozwalał na używanie ładniejszej wersji iPoda ;-) Niemniej zakup wersji AT&T zdecydowanie pozbawi nas możliwości korzystania z najbardziej amazingowej opcji nowego sprzętu – z LTE.

iTurysto – pamiętaj! Kupuj tylko model z Verizona. Tym bardziej, że możliwość korzystania z LTE wiąże się obecnie z naprawdę niewielkimi opłatami. Najtańszy abonament w Cyfrowym Polsacie to obecnie 9,90 zł, w Plusie 14,90 zł. Co prawda, za te pieniądze dostaniemy tylko 1 GB transferu, ale za to z jaką prędkością :-)

Rozważania na temat poprzednich wersji iPada są tu.

 PS. Dlaczego Wielki Apple nie potrafi pasm LTE nazwać po imieniu, tego nie wiem. Niemniej zapamiętajcie, że pasmo 1800 MHz używane w Europie ma numerek 3 (trzy).


2 komentarze:

Anonimowy pisze...

"Najtańszy abonament w Cyfrowym Polsacie to obecnie 9,90 zł, w Plusie 14,90 zł. Co prawda, za te pieniądze dostaniemy tylko 1 GB transferu, ale za to z jaką prędkością :-)"

A na ile sekund transferu z w/w prędkością wystarcza ten limit?

Anonimowy pisze...

Osobiście znalazłem "kompensum" tematu można porównać oferty na najtańszy abonament bez telefonu